BOŻONARODZENIOWE SPOTKANIE

08.12.2016, 19:38, SP Boguszyn

 

BOŻONARODZENIOWE SPOTKANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BOGUSZYNIE

 

         

 

W niedzielę 4 grudnia o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Boguszynie spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, babcie, dziadkowie oraz przyjaciele szkoły. Gościem honorowym była sołtys wsi Boguszyn pani Zofia Kędziora.


Celem tak uroczystego spotkania było podsumowanie działań szkolnych od września oraz wystawa ozdób świątecznych i wystawa szopek Bożonarodzeniowych. ...
 


Uroczystość rozpoczęła się przeglądem kilku przedstawień szkolnych, które miały pokazać rodzicom zdolności oraz pracę i rozwój ich dzieci. Rozpoczęto uroczyście i patriotycznie Wieczornicą poświęconą odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Potem wszyscy przenieśli się w baśniowy świat dzieci, który miał pokazać, że należy walczyć ze współczesną komercją i wrócić do marzeń, fantazji oraz prawdziwego czaru zbliżających się Świąt. Wspomniano także przy okazji o wadze czytania i sugerowano, że książki to wspaniałe prezenty pod choinkę. Później małe śnieżynki z klas trzecich sypały śniegiem, a chłopcy ubierali choinkę. Na koniec Mikołaje z klasy drugiej pojawili się i uświadomili wszystkim, że wiele dzieci czeka na prezenty, które rozjaśnią prozę ich życia i pomogą w chorobie oraz trudnościach samotnego życia. Szkoła właśnie zakończyła „Szpikową akcję”, której celem było zbieranie prezentów dla dzieci z oddziału onkologicznego szpitala w Poznaniu, które nie wrócą do domów na święta, a spędzą je w szpitalu ze względu na swą chorobę. Trwa nadal w szkole cały czas jeszcze akcja zbierania środków czystości oraz przyborów szkolnych do domów dziecka pod nazwą „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Akcja zakończy się 16 grudnia, by zebrane prezenty zdążyły dotrzeć do potrzebujących dzieci.

 

Po przedstawieniach można było obejrzeć wystawę szopek biorących udział w Gminnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, którą organizowano już po raz czternasty. Można było też obejrzeć wystawę ozdób choinkowych, które przygotowywały klasy na oddzielnych stoiskach. Dyrekcja w tym miejscu dziękuje rodzicom zaangażowanym we wszelkie prace szkoły i zapewnia, że podarowane ozdoby znalazły się już w klasach na choinkach. Dziękujemy wszystkim rodzicom za obdarowanie poszczególnych klas wspaniałymi ozdobami.

 

Przy okazji wystaw można było zasiąść w kawiarence i przy kawie oraz herbacie porozmawiać oraz zjeść smaczne ciasta i gofry, które dzięki paniom kucharkom zdobyły sławę w całej gminie. Tym razem serwowano gofry w kilku odsłonach, także świątecznej z jabłkami zapieczonymi z cynamonem, absolutną nowość na terenie szkoły.

 

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły zaangażowanym w pracę na rzecz dzieci. Dziękuje także uczniom za ich chęci i za to, że nadal lubią pracować na rzecz szkoły i innych dzieci oraz za to, że chętnie dzielą się ze wszystkimi swoimi zdolnościami i taką wielką radość okazują przy występach dla innych. Nie ma nic piękniejszego nad oglądanie występów swoich dzieci i uczniów i radość z tego, że się cały czas rozwijają i potrafią dzielić z innymi.
 

 


 

 
« Wstecz