INFORMACJA

19.02.2017, 09:09, SP Boguszyn


INFORMACJA

 

Dementując powstałe plotki i w celu zapobiegania niezdrowym sensacjom, co nie służy ani uczniowi, ani szkole informuję:

 

1. Rodzice wchodzący do szkoły nie muszą znać PESELU swojego dziecka. Nigdy szkoła tego nie wymagała i nie będzie wymagać. Bo i po co?

 

2. Dane osobowe łącznie z nr PESEL dziecka są podawane tylko i wyłącznie wtedy, gdy rodzice zapisują swoje dziecko do szkoły (ale to dla wszystkich powinno być zrozumiałe, bo to normalna procedura), a dzieje się to w sekretariacie (bez obecności osób trzecich) i przy uwzględnianiu ochrony danych osobowych, których nie podaje się na zewnątrz i pozostają w dokumentach szkoły (zgodnie z uchwałą o ochronie danych osobowych).

 

3. Zapewniamy Rodziców, że nasza szkoła pozostaje otwarta na potrzeby dzieci i rodziców, zawsze można do niej przyjść i porozmawiać z dyrektorem, wychowawcą czy konkretnym nauczycielem. I nie potrzeba przy tym podawać PESELU dziecka, ponieważ nie jest to do niczego potrzebne. Dla celów organizacyjnych prosimy jedynie o indywidualne umawianie się przez telefon szkolny (proszę pamiętać, że nauczyciel nie musi nikomu dawać telefonu prywatnego, nie ma takiego obowiązku!),
ponieważ nauczyciela czy dyrektora nie można "wyciągać" z lekcji, bo inne dzieci nie mogą na tym tracić. Poza tym przecież nauczyciel nie może wyjść z klasy i pozostawić jej samej, żeby się nic nie stało, bo ktoś do niego przyszedł, a na przerwach nauczyciele mają dyżury i również nie mogą pozostawić uczniów bez opieki. Naprawdę prosimy o rozsądek. Zawsze można się przecież umówić na rozmowę.

 

4. Prosimy także, żeby w przypadku jakichkolwiek pytań czy niejasności przyjść do szkoły do sekretariatu w celu ich wyjaśnienia. Można też zadzwonić do szkoły i poprosić o kontakt ze mną. Obiecuję odpowiedzieć na pytania Państwa i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. W naszej szkole prężnie działa także Rada Rodziców, z którą się regularnie spotykam i na zebraniach omawiamy różne sprawy. To są Państwa przedstawiciele. Sami ich wybraliście. Proszę się z nimi kontaktować. Oni również mogą pewne
sprawy wyjaśnić. Jestem z Radą Rodziców w stałym kontakcie i również odpowiadam na jej pytania. Nawet poza zebraniami.

 

5. Zapraszamy także rodziców na naszą stronę internetową, gdzie informujemy o wszystkim, co się dzieje na terenie szkoły, zamieszczamy ogłoszenia i komunikaty (właśnie po to, by uniknąć niejasności).

 

6. Zapraszamy także wszystkich rodziców na zebrania (także ogólne, a nie tylko w klasach) oraz na tzw. "drzwi otwarte", czyli indywidualne konsultacje z poszczególnymi nauczycielami, na których także jestem obecna i udzielam wszelkich informacji. Nigdy nikomu nie odmówiłam rozmowy i wyjaśnień. Zawsze jestem gotowa do rozmowy. Zapraszam Państwa do siebie na rozmowy indywidualne. Jestem gotowa wejść także do każdej klasy na zebranie, jeśli Państwo wyrazicie taką potrzebę (w jednej klasie w tym
roku szkolnym już byłam obecna na zebraniu, ponieważ zaszła taka potrzeba i rodzice tej klasy mnie o to prosili). Bardzo mnie to cieszy, jeśli mogę być przydatna i pomóc. Proszę więc o kontakt. Nikomu nigdy nie odmówiłam rozmowy i pomocy.

 

7. Jestem też zmuszona sytuacją przypomnieć o tzw. drodze służbowej. Najpierw, proszę Państwa, w razie wątpliwości odnośnie swego dziecka i ewentualnych wątpliwości idziemy do nauczyciela uczącego, potem do wychowawcy, a jeśli to nic nie da, to dopiero potem do dyrektora szkoły. Dopiero jeśli wszytko to zawiedzie, udajemy się poza obręb szkoły. W żadnym zakładzie pracy nie idzie się od razu do prezesa, tylko najpierw do brygadzisty i dopiero potem do kierownika itd. Proszę wziąć to pod uwagę.

 

8. Proszę też o zachowanie rozsądku i powstrzymanie emocji, jeśli chodzi o sprawy sporne. Proszę przyjść bezpośrednio do mnie, a postaram się wszystko wyjaśnić. Można zawsze ze wszystkim przyjść do mnie (ze skargą też), a postaram się pomóc. Zawsze tak robiłam i nie zamierzam tego zmieniać. Zapraszam Państwa gorąco do kontaktów ze szkołą.

 

Dyrektor szkoły
Irena Borusiak 
« Wstecz