Janusz Korczak wychowawcą i nauczycielem naszej szkoły - konkurs literacki

19.11.2018, 09:49, SP Boguszyn

"Janusz Korczak wychowawcą i nauczycielem naszej szkoły" konkurs literacki dla klas VI – VIII, który odbył się w ramach projektu edukacyjnego „Tydzień Korczakowski”

 

          W ramach projektu edukacyjnego „Tydzień Korczakowski” odbył się konkurs literacki dla klas VI – VIII. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że wzięła w nim udział cała klasa VI, znaczna część VII (poza 2 uczniami) i niestety, tylko 2 osoby z klasy VIII, a szkoda, bo przecież jest to najbardziej doświadczona klasa pod względem literackim, ponieważ już kilka lat uczą się tworzyć rozmaite teksty i ostatni rok są w naszej szkole.
Jury w składzie; Irena Borusiak i Ilona Łukaszczyk postanowiło wyróżnić prace następujących uczniów:


I miejsce: Patrycja Rodziak kl. VIII i Julia Dembińska kl. VI
II miejsce: Rozalia Adamczyk kl. VIII i Paulina Mikołajczak kl. VI
III miejsce: Maria Antonina Kopa, Marcin Roszyk kl.VII i Jagoda Adamczyk kl. VI
Wyróżnienia: Kinga Kuderczak i Kinga Tischer kl. VII

 

          Oprócz nagród książkowych i dyplomów prace uczniów zostały nagrodzone dodatkowo przez ich publikację na stronie internetowej szkoły oraz publikację tradycyjną w formie pisemnej i oprawione zostały udostępnione w bibliotece szkolnej, gdzie zajęły zaszczytne miejsce obok książek związanych z patronem szkoły Januszem Korczakiem. Wszystkich chętnych zachęcamy do czytania!

Irena Borusiak

Poniżej znajdują się nagrodzone prace konkursowe.

 

         

 

        
  
« Wstecz