KOLEJNE SPOTKANIE TRZECH POKOLEŃ

22.02.2017, 17:16, SP Boguszyn

     

 

Dnia 21 lutego we wtorek panie w różnym wieku oraz dziewczynki – uczennice szkoły - zebrały się w Szkole Podstawowej w Boguszynie w ramach spotkań „Trzech pokoleń”. Tym razem niezależne od siebie zajęcia prowadziły aż 3 panie (ze względu na 3 rodzaje prac artystycznych). Pani Izabela Dembińska uczyła wykonywania kwiatów ze wstążek. Przyniosła ze sobą wykonane wcześniej doniczki z kwiatami na wzór w celu zachęcenia do zdobywania nowych umiejętności. Przypomnijmy, że uczestniczki spotkań uczyły się już robienia wieńców na dzień 1 listopada oraz ozdób na świeczki i lichtarze do kościoła oraz rozmaitych koszyczków, także do święconki. Druga z pań, Mirosława Szymczak, emerytka szkoły pokazywała sztukę robienia swetra na drutach. Pani Mirka uczyła też wcześniej wykonywania wspomnianych już powyżej koszyczków, naszyjników oraz innych cudeniek z gazet i patyczków do szaszłyków. Trzecia pani Teresa Ławniczak pokazywała, jak na szydełku można zrobić podstawki pod szklanki i kieliszki na stół. Pani ta uczyła poprzednio wykonywania śnieżynek, które można zawiesić w oknie, aniołków, koszyczków i innych wytworów z wełenki, nici i przy pomocy szydełka.


Cieszymy się bardzo, że działalność nasza się rozrasta i na zajęcia przychodzą panie w różnym wieku i z różnymi pomysłami oraz uczennice szkoły, jeszcze dziewczynki, ale już chętne do pracy i zdobywania coraz to nowych umiejętności. O to właśnie nam chodzi, by osoby w różnym wieku dzieliły się swoimi umiejętnościami, by integrowało się społeczeństwo nie tylko wsi Boguszyn, ale tych wszystkich z obwodu naszej szkoły (i spoza obwodu), którzy chcą się spotykać, dzielić swymi doświadczeniami, a wszystko to dla dobra lokalnej społeczności i naszej wspólnej przyszłości. Integrujmy się, dzielmy tym, co potrafimy, wiek jest nieważny, ważny jest tylko wspólny cel. Rozwijajmy naszą działalność dla wspólnego dobra.


W związku z tym panie zadecydowały, iż na następnym spotkaniu zrobią mini wystawę swoich prac, by pokazać, czego się do tej pory nauczyły i pochwalić się, co potrafią zrobić. Serdecznie więc zapraszamy nie tylko uczestniczki spotkań na poniedziałek 6 marca. W tym dniu po raz pierwszy w naszej szkole będą miały miejsce jeszcze inne zajęcia. Spotkanie zostanie połączone z sympatyczną niespodzianką na zbliżający się Dzień Kobiet.


Ostatniemu spotkaniu towarzyszył poczęstunek przygotowany przez panią Mirosławę Flis – czyli karnawałowe oponki na ostatki, która chętnie podzieliła się swoimi kucharskimi przepisami z pozostałymi paniami.

 


PRZEPIS

 
« Wstecz