Komunikat dla rodziców dzieci przedszkolnych z oddziału trzylatków i czterolatków (sala na dole) rodziców klasy Ib (sala nr 15 - piętro) oraz klasy III (sala nr 16 - piętro)

02.09.2018, 19:37, SP Boguszyn

Komunikat  dla  rodziców  dzieci  przedszkolnych z oddziału trzylatków i czterolatków (sala na dole)  rodziców klasy Ib (sala nr 15 - piętro) oraz klasy III (sala nr 16 - piętro)

 

Bardzo proszę, by rodzice dzieci przedszkolnych jak w latach ubiegłych korzystali z wejścia bocznego do szkoły przyprowadzając i odbierając swe dzieci. Dzieci przedszkolne przyprowadzamy w godzinach 7.10 – 8.30 i odbieramy dopiero po obiedzie w godzinach 12.30 – 13.00.

Popołudniowa grupa przedszkolna również przebywa w tej sali, dlatego rodzice są proszeni przychodzić po swe dzieci (najpóźniej do godziny 15.00) korzystając z wejścia bocznego do szkoły.

Jednocześnie informujemy, że by zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci wkrótce wejście boczne zostanie zamknięte i aby wejść, trzeba będzie nacisnąć dzwonek. Wówczas drzwi zostaną otwarte, a Państwo swobodnie wejdziecie do szkoły.

Takie działanie jest podyktowane tym, iż  z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i niestety zachowanie niektórych z nich (ucieczki z klasy na ulicę) musimy odciąć bezpośrednie wyjście poza budynek szkolny. Nie chcemy, by któreś z naszych dzieci wybiegło na ulicę prosto pod samochód. Gonitwa za uczniami z tzw. „problemami” także nie zawsze jest możliwa, ponieważ nauczyciel ma pod opieką więcej niż jednego ucznia i nie może pozostawić  uczniów bez opieki biegając za jednym. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zamknięcie drzwi, by nikt nie uciekał. Proszę też rozmawiać ze swymi dziećmi, by takie wydarzenia                w ogóle nie miały miejsca.

Rodziców uczniów klasy Ib proszę, by przychodzili po swe dzieci najwcześniej na 5 minut przed końcem lekcji. Nie bardzo jest miejsce, by Państwo mieli oczekiwać nie wiadomo jak długo. Wszyscy wiemy, o której kończy się dana lekcja. Jeśli dzieci muszą przyjść do szkoły wcześniej niż tuż przed 8.00, to przypominam, że dla nich jest czynna świetlica szkolna,                  w której mogą spokojnie poczekać i potem udają się do sali ze swym nauczycielem                            i wychowawcą.

Rodziców klasy III proszę o to samo, co rodziców klasy Ib. Jednocześnie przypominam, że Wasze dzieci są już duże i samodzielne. Świetnie sobie dają radę same, więc naprawdę nie zawsze trzeba już po nie przychodzić i tłoczyć się na korytarzu przeszkadzając młodszym dzieciom. Proszę o ewentualne oczekiwanie na dole przy schodach. Nie stwarzajmy zagrożenia dla innych uczniów szkoły. Przypominam też, że miejsce przy schodach to korytarz komunikacyjny dla uczniów korzystających z sali komputerowej i sali gimnastycznej. Rodzice, proszę, nie przeszkadzajcie uczniom z innych klas. Drodzy Rodzice, pozwólcie swym dzieciom na samodzielność.

Dzisiejszy komunikat podyktowany jest tym, iż w szkole zwiększyła się liczba uczniów (przekroczyliśmy magiczną liczbę 200 dzieci) i tym, iż zgodnie z przepisami oddziały przedszkolne  musiały „zejść” z góry na parter budynku. Świetlica jest też w tym roku salą szkolną, gdzie odbywają się lekcje, dlatego prosimy, by do niej nie wchodzić i tam nie oczekiwać na swe dzieci.

Przypominam też, że kuchnia szkolna to miejsce, gdzie bezwzględnie i absolutnie nie wchodzą osoby postronne i to nie tylko rodzice, ale także nauczyciele, dzieci i wszystkie inne osoby, które nie pracują w kuchni. Proszę więc, Rodzice, nie wchodźcie do kuchni i nawet tam nie zaglądajcie. Przypominam też, że nie wydajemy obiadów na zewnątrz i nie możemy częstować osób postronnych. Taki jest wymóg SANEPID-u i wszyscy zobowiązani jesteśmy do jego przestrzegania. Nie chcecie przecież spowodować zamknięcia kuchni i pozbawić wszystkich dzieci smacznych obiadów, deserków, podwieczorków i herbaty wydawanej                   2 razy dziennie dla uczniów, którzy szczególnie długo przebywają na terenie szkoły. Proszę pamiętać, że starsi uczniowie mają po 8 lekcji, przebywają w szkole często od 7.10 do 15.30, oni potrzebują obiadów i tej ciepłej herbaty jak powietrza. Zachęcamy także dzieci do korzystania ze stołówki szkolnej.

Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do tego komunikatu.

                                                                                                                    Dyrektor szkoły

                                                                                                                      Irena Borusiak 
« Wstecz