Komunikat dla rodziców dzieci szkolnych z klasy Ia (sala nr 3) i pozostałych uczniów klas IV - VIII

02.09.2018, 19:36, SP Boguszyn

Komunikat  dla  rodziców  dzieci szkolnych z klasy Ia (sala nr 3)  i pozostałych uczniów klas IV - VIII

 

Rodziców uczniów klasy Ia proszę, by przychodzili po swe dzieci najwcześniej na 5 minut przed końcem lekcji. Nie bardzo jest miejsce, by Państwo mieli oczekiwać nie wiadomo jak długo na swe dzieci. Wszyscy wiemy, o której kończy się dana lekcja. Jeśli dzieci muszą przyjść do szkoły wcześniej niż tuż przed 8.00, to przypominam, że dla nich jest czynna świetlica szkolna,  w której mogą spokojnie poczekać i potem udają się do sali ze swym nauczycielem i wychowawcą.

Rodziców pozostałych klas proszę o to samo, co rodziców klasy Ia (zwłaszcza klasy IV). Jednocześnie przypominam, że Wasze dzieci są już duże i samodzielne (chodzi przede wszystkim o klasy V – VIII). Świetnie sobie dają radę same, więc naprawdę nie zawsze trzeba już po nie przychodzić i tłoczyć się na korytarzu przeszkadzając młodszym dzieciom. Proszę o ewentualne oczekiwanie na dole przy schodach. Nie stwarzajmy zagrożenia dla innych uczniów szkoły. Przypominam też, że miejsce przy schodach to korytarz komunikacyjny dla uczniów korzystających z sali komputerowej i sali gimnastycznej. Rodzice, proszę, nie przeszkadzajcie uczniom z innych klas. Drodzy Rodzice, pozwólcie swym dzieciom na samodzielność. Oni naprawdę świetnie sobie dają radę.

Proszę nie wchodzić na korytarz szkolny i nie czekać na dzieci na korytarzu przy oknie. Zrozumcie, Rodzice, że to przeszkadza innym dzieciom i stwarza zagrożenie. Chciałabym uniknąć sytuacji wypraszania nadgorliwych rodziców z korytarza szkolnego czy świetlicy.              A w zeszłym roku obserwowaliśmy zjawisko przychodzenia i to przed czasem rodziców dzieci z klasy V i VI (większych wzrostem od dyrekcji!) i czekania na nich pod klasą. Naprawdę nie wierzycie, że Wasze dzieci sobie dadzą radę? Uwierzcie, to wspaniali młodzi ludzie i świetnie sobie radzą. Nie potrzebują oczekiwania pod klasą i prowadzenia ich za rączkę” poza budynek szkolny. Pozwólcie im na samodzielność. Oni muszą sobie poradzić          w życiu. Kiedyś opuszczą naszą szkołę i wyruszą w świat do innych szkół i innych miast. Ułatwmy im to i nauczmy samodzielności.

Dzisiejszy komunikat podyktowany jest tym, iż w szkole zwiększyła się liczba uczniów (przekroczyliśmy magiczną liczbę 200 dzieci) i tym, iż zgodnie z przepisami oddziały przedszkolne  musiały „zejść” z góry na parter budynku (są teraz w sali nr 1 i sali nr 2). Świetlica jest też w tym roku salą szkolną, gdzie odbywają się lekcje, dlatego prosimy, by do niej nie wchodzić i tam nie oczekiwać na swe dzieci. Można spokojnie przybyć po dziecko tuż przed dzwonkiem i poczekać przed wejściem do świetlicy.

Przypominam też, że kuchnia szkolna to miejsce, gdzie bezwzględnie i absolutnie nie wchodzą osoby postronne i to nie tylko rodzice, ale także nauczyciele, dzieci i wszystkie inne osoby, które nie pracują w kuchni. Proszę więc, Rodzice, nie wchodźcie do kuchni i nawet tam nie zaglądajcie. Przypominam też, że nie wydajemy obiadów na zewnątrz i nie możemy częstować osób postronnych. Taki jest wymóg SANEPID-u i wszyscy zobowiązani jesteśmy do jego przestrzegania. Nie chcecie przecież spowodować zamknięcia kuchni i pozbawić wszystkich dzieci smacznych obiadów, deserków, podwieczorków i herbaty wydawanej                   2 razy dziennie dla uczniów, którzy szczególnie długo przebywają na terenie szkoły. Proszę pamiętać, że starsi uczniowie mają po 8 lekcji, przebywają w szkole często od 7.10 do 15.30, oni potrzebują obiadów i tej ciepłej herbaty jak powietrza. Zachęcamy także dzieci do korzystania ze stołówki szkolnej. Proszę nas zrozumieć i uniknąć sytuacji, że kogoś                            z rodziców trzeba wypraszać z kuchni, świetlicy czy korytarza szkolnego.

Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa udaje się do sekretariatu, gabinetu pedagoga czy wychowawcy klasy, to proszę wchodzić bez żadnych zastrzeżeń. Wiadomo, że sprawy trzeba załatwić.

Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do tego komunikatu.

                                                                                                                    Dyrektor szkoły

                                                                                                                      Irena Borusiak

  
« Wstecz