MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z POLICJĄ Szkoła Podstawowa

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z POLICJĄ

06.12.2017, 19:20, SP Boguszyn

KWESTIE BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY

I POZA NIĄ W DRODZE

 

W środę dnia 6 grudnia odwiedziła nas pani policjantka Natalia Nowak, by dzieciom wyjaśnić, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i po lekcjach wrócić do domu. Przypomniała wszystkich dzieciom z klas II i III, że jest już ciemno i należy nosić przy plecakach odblaski, by dobrze być widocznym na drodze. A ponieważ pani przybyła w Mikołajki, założyła specjalną czapeczkę i przyjaźnie obdarowała dzieci przydatnymi odblaskami. Uczniowie byli zachwyceni obecnością tak niezwykłego Mikołaja.
 


Następnie policjantka udała się do klasy IV na specjalną pogadankę o bezpieczeństwie na terenie szkoły i o natychmiastowym reagowaniu na wtargnięcie na jej teren osoby obcej, która może zagrozić dzieciom. Przypomniała, iż na terenie szkoły panują specjalne względy bezpieczeństwa oraz o tym, iż przebywają tu także małe dzieci przedszkolne, które nie potrafią sobie poradzić nawet w takiej sytuacji, jak uniknięcie zderzenia z rowerzystą, który sobie w tak nieodpowiedni sposób skraca drogę przez boisko szkolne do sklepu. Wyjaśniła, dlaczego teren szkoły jest obszarem zamkniętym. Objaśniała także, co grozi za niszczenie mienia (także szkolnego). Wyjaśniała, iż powinniśmy szanować wszystkie rzeczy, także i te, które nie są prywatną własnością i że absolutnie nie należy niszczyć mienia szkolnego, ponieważ wielu uczniów może z niego korzystać. Powinniśmy szanować mienie.
Ostatnią klasą, do której udał się nasz gość, była klasa VII. Tam z kolei policjantka przypomniała zasady korzystania z petard. Osoby nieletnie nie mogą samodzielnie odpalać petard. Może to robić jedynie osoba dorosła. I jedynie w Noc Sylwestrową z 31 grudnia na 1 stycznia na określonym terenie (najlepiej prywatnym). Nie wolno odpalać petard na boisku szkolnym!!! I tutaj także pani policjantka przypomniała o odpowiedzialności za zniszczone mienie.
Szkoła jest bardzo wdzięczna za pogadanki i troskę policji o bezpieczeństwo dzieci na terenie szkoły i poza nią. Dyrektor szkoły dziękuje policji za owocną współpracę.

DYREKTOR SZKOŁY

Irena Borusiak

 

 


 

 
« Wstecz