NOWE PRACE NA SPOTKANIU „TRZECH POKOLEŃ”

11.11.2019, 13:59, SP Boguszyn


Spotkania w ramach „Trzech Pokoleń” odbywają się dalej w Szkole Podstawowej w Boguszynie. Zwykle jest to pierwszy czwartek miesiąca. Każde spotkanie poświęcone jest innej dziedzinie twórczości artystycznej.
Ty razem prowadzącą zajęcia została babcia dwojga dzieci ze szkoły pani Małgorzata Weber. Najpierw p. Gosia zaprezentowała wszystkim swe wyroby z bibuły, krepiny, baloników i kolorowych rajstop. O wyrobach z bibułki i baloników już panie słyszały, ale z kwiatami wykonami z rajstop spotkały się po raz pierwszy. Zaprezentowane kwiaty były niezwykłej urody. Pomysł umieszczenia bukiecików w konewkach też był interesujący. Tak przepiękne prace mogłyby ozdabiać każdy dom.
Po pokazie p. Gosia W. rozdzieliła krepinę i pokazała, jak z niej zrobić różyczki. Panie ochoczo wzięły się do pracy, która wcale nie była taka łatwa. Po chwili jednakże zaczęły się pojawiać kolorowe różyczki na stole zastawionym jak zwykle przez panie kucharki wspaniałą babeczką. Tym razem na stole pojawiło się też gorące danie dodatkowe: Carbonara. Można więc było się posilić i wrócić do wytężonej pracy. Przypominamy, że poczęstunek pochodzi ze składek uczestników spotkania.
Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i sympatycznej atmosferze i zakończyło się niedosytem, różyczki już niektórzy potrafią zrobić, ale jeszcze daleko uczestnikom do stworzenia bukietów i tak wspaniałych kompozycji, które zaprezentowała p. Małgorzata Weber. A to oznacza, że do tego tematu zajęć jeszcze wrócimy. Następnym razem jednak zajęcia będą dotyczyły innego tematu                               i kto inny będzie osobą prowadzącą. Serdecznie zapraszamy. 

 
« Wstecz