PROJEKT EDUKACYJNY "ZDROWY UŚMIECH" Szkoła Podstawowa

PROJEKT EDUKACYJNY "ZDROWY UŚMIECH"

28.05.2018, 09:02, SP Boguszyn

Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny pt. „Zdrowy uśmiech” w ramach programu wychowawczo - profilaktycznego. Głównym założeniem projektu było zdobycie przez dzieci jak najwięcej wiadomości na temat zdrowych zębów i higieny jamy ustnej.
Projekt „Zdrowy uśmiech” skierowany był dla oddziałów przedszkolnych oraz klas: 0, II, III. W czasie realizacji projektu uczniowie mieli do wykonania zadania oraz uczestniczyli w konkursie pt. „Zdrowy uśmiech w herbie. Uczniowie uczestniczyli również w spotkaniach na które byli zaproszeni goście. Gospodarzem pierwszego spotkania była kl. II, która przygotowała pytania dla gościa – pani Lilii Gurzyńskiej (higienistka szkolna) na temat związany z właściwą higieną jamy ustnej. Uczniowie z klasy V, należący do koła teatralnego, przygotowali z tej okazji krótką inscenizację - „Baba jaga u dentysty”, tematycznie nawiązującą do projektu, a dzieci z kl. II, powiedziały krótkie wierszyki o ząbkach.
Gospodarzami drugiego spotkania była kl. III. Zaproszonymi gośćmi byli: stomatolog pan Rafał Hała oraz jego asystentka pani Maria Lange. Pan Rafał bardzo ciekawie opowiadał o tym jak dbać o zęby, aby one były jak najdłużej zdrowe. Gość udzielał również odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów. Przekonywał uczestników spotkania, aby nie bali się chodzić do dentysty i śmiało odwiedzali gabinety dentystyczne.
Uczniowie przedstawili również sprawozdania z przeprowadzonych wywiadów z pracownikami sklepów, apteki dotyczących możliwości zakupu produktów do higieny jamy ustnej (pasty, płyny, szczoteczki do zębów, nici dentystyczne itp.)
Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs „Zdrowy uśmiech w herbie”. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Gościom serdecznie podziękowano za przybycie do naszej szkoły i wręczono podziękowania oraz koszyczki z kwiatkami.
 


 
« Wstecz