SPOTKANIA „TRZECH POKOLEŃ”

26.11.2016, 20:54, SP Boguszyn

 

KOLEJNE SPOTKANIA „TRZECH POKOLEŃ” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BOGUSZYNIE

 


Wzorem ubiegłego roku w naszej szkole rozpoczęły się w październiku spotkania w ramach „Trzech pokoleń”. Uczestnicy ubiegłoroczni pojawili się w szkole na pierwszym spotkaniu w zeszłym miesiącu, na którym czekała ich niespodzianka. Uczennica klasy V Kinga Kaźmierczak, która w zeszłym roku wygrała w konkursie wycieczkę do Londynu w czasie wakacji podzieliła się ze wszystkimi swoimi wrażeniami i pokazała ciekawe zdjęcia z miejsc, w których była. Poczęstowała też wszystkich obecnych prawdziwą angielską herbatą. Był to pierwszy raz, gdy starsi mogli skorzystać z prelekcji najmłodszej uczestniczki spotkań, wśród których zresztą była obecna jej babcia. I w tym miejscu przypominamy, że naszym celem są nie tylko spotkania ze starszymi mieszkańcami Boguszyna i okolic, ale przede wszystkim spotkania ze wszystkimi chętnymi, a znaczna różnica wieku ma służyć scalaniu pokoleń, ponieważ każde z nich może coś przekazać innemu. Jesteśmy wszyscy razem i to jest ważne. Możemy zrobić coś dla drugiego człowieka i chcemy, by to stało się celem życia wszystkich otaczających nas ludzi. Przekazujmy coś innym, bo zawsze jest co przekazać i to w obie strony: od najmłodszego do najstarszego i od najstarszego do najmłodszego. Dzielmy się tym, co mamy najlepsze. Bądźmy wszyscy razem dla wspólnego dobra naszego środowiska.


Po prelekcji Kingi pani Mirosława Flis pokazała, jak domowym sposobem można zrobić stroiki na groby na Święto Zmarłych. Uczestniczki bardzo chętnie rozmawiały i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych dziedzin oraz omawiały plan kolejnych zajęć.


Dnia 17.11.16r. znowu wszyscy spotkali się w szkole. Tym razem chodziło o przygotowanie świątecznych ozdób na wystawę, którą będzie można obejrzeć w szkole w niedzielę 4 grudnia. Pani Teresa Ławniczak pokazywała, jak na szydełku można zrobić gwiazdki, które następnie można zawiesić w oknie lub na choince. Wszyscy oglądali też szydełkowe gwiazdy betlejemskie, które wykonała wcześniej. Pani Izabela Dembińska wykonywała wspaniale ozdobione bombki i inne cudeńka z różnych materiałów, które następnie ofiarowała szkole. Pani Mirosława Szymczak pokazywała koszyczki wykonane przez nią osobiście, trójwymiarowe gwiazdy oraz uczyła robienia wspaniałych naszyjników (w sam raz na sylwestrową noc). Wszystkie panie pracowały przy kawie, herbacie oraz smacznych gofrach przygotowanych przez panie Mirosławę Flis i Małgorzatę Nieborak.


Następne spotkanie zapowiedziano na pierwszą połowę grudnia. Tym razem oprócz robót plastyczno – artystycznych będą też zajęcia kulinarne, dzięki którym będzie się można zapoznać z potrawami wigilijnymi z naszego regionu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 
« Wstecz