Spotkanie „Trzech pokoleń” po wakacjach Szkoła Podstawowa

Spotkanie „Trzech pokoleń” po wakacjach

25.09.2017, 22:25, SP Boguszyn


Spotkanie „Trzech pokoleń” po wakacjach

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Boguszynie po raz kolejny gościła u siebie dziewczynki i panie w różnym wieku na spotkaniu w ramach „Trzech pokoleń”. Cieszymy się, że już trzeci rok działamy razem dla naszego środowiska i scalamy pokolenia dzieląc się z młodszymi doświadczeniem starszych. Starsi zaś pamiętają o tym, iż od młodszych także można się czegoś nauczyć. Wszyscy są sobie bowiem potrzebni. Ideą przewodnią naszych spotkań jest bowiem ciągłość tradycji oraz wzajemna pomoc potrzebującym. W tym roku zamierzamy nadal rozszerzać naszą działalność. (...)

 

 Pierwsze spotkanie – organizacyjne – przekształciło się w „klub dyskusyjny”. Sprzyjały temu zresztą odwiedziny absolwentów szkoły. Co ciekawe: odwiedzili nas chłopcy! Z czego szczególnie się cieszymy, bo panowie na naszych spotkaniach są rzadko! Specjalnie dla nich urządzimy kiedyś zajęcia sportowe (oczywiście zaprosimy też panie!), ponieważ rozumiemy, iż mężczyzn niekoniecznie interesują prace artystyczne. Przypominamy jednak, że niektóre spotkania dotyczą kulinariów, a jedzonko jest z pewnością ważne. Wszak mówi się „przez żołądek do serca”! Nasi absolwenci z ogromną chęcią przeszli po szkole zauważając ogromne zmiany. Obejrzeli też swoją dawną salę lekcyjną. Wspominkom z lat szkolnych nie było końca. Zabawne anegdoty z życia w szkole przywoływały na twarz nie tylko uśmiech, ale także i łezki. Prawie każde zdanie zaczynało się od słów: „A pamiętacie…?” Młodsi słuchali z wypiekami na policzkach, a starsi przypominali sobie ze wzruszeniem swoją młodość. I w tym miejscu zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek i płeć do naszej szkoły. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Należy też pamiętać o świadomości, iż jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Zawsze można coś wziąć, ale o ile więcej przyjemności jest z dawania innym, choćby uśmiechu na twarzy i słów otuchy! Są wśród nas ludzie samotni, jest wiele problemów. Dobre słowo ma ogromną moc!!! Pamiętajmy o tym przy następnych spotkaniach!

Ponieważ było to spotkanie organizacyjne ustalono plan działania na cały rok. Oprócz spotkań z szydełkiem i działań artystycznych ustalono spotkania kulinarne oraz dalsze działania z gliną zapoczątkowane w zeszłym roku szkolnym. Absolutną nowością ma być spotkanie z prawdziwym twórcą ludowym, prezesem Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych, człowiekiem, który dba, by nasza polska tradycja i kultura nie zniknęła i zajęcia przeprowadzone przez niego. Przed Świętami Bożonarodzeniowymi odbędzie się wystawa prac pań, na którą już teraz wszystkich zapraszamy. Zwłaszcza, że zostanie połączona z występami naszych dzieci w Jasełkach. Tego dnia także będzie można obejrzeć wystawę szopek. Jak widać, nie zamierzamy spocząć na laurach. Chcemy iść do przodu razem ze wszystkimi chętnymi! Duch w naszej społeczności lokalnej nie ginie, a cały czas się rozwija. Do czego zachęcamy wszystkich i zapraszamy serdecznie na nasze kolejne spotkania. Przypominamy, że nasza szkoła, Szkoła Podstawowa w Boguszynie jest szkołą otwartą! Dziękujemy sponsorom naszej placówki! Dziękujemy tym wszystkim, którzy przychodzą do nas z propozycją konkretnych działań. Wszystko dla dobra dzieci i społeczności lokalnej. Rozwijajmy się dalej dla wspólnego dobra.

Następne spotkanie już 12 października. Zapraszamy wszystkich chętnych. Nie istnieją ograniczenia wieku. Nie liczy się ani wiek, ani płeć. Liczą się tylko chęci, by zrobić coś dla siebie i innych! Zapraszamy wszystkich. Na wrześniowym spotkaniu najmłodsze uczestniczki to uczennice klasy IV, a najstarsze panie to już 60-cioletnie babcie! I jak widać: pokolenia mogą się porozumieć! Patrzmy przed siebie. Przyszłość jest ważna. Jesteśmy razem i to jest ważne. I z tym apelem kończymy sprawozdanie z wrześniowego spotkania. Zapraszamy w czwartek 12 października. Ten dzień to niespodzianka dla wszystkich uczestników!!!
 

 
« Wstecz