WALENTYNKOWE SPOTKANIE „TRZECH POKOLEŃ”

23.02.2020, 12:46, SP Boguszyn

WALENTYNKOWE SPOTKANIE „TRZECH POKOLEŃ”

Kolejne spotkanie, tym razem walentynkowe z niespodzianką, odbyło się w szkole w Boguszynie, tym razem w tłusty czwartek. Takie niewielkie „nałożenie się” okazji. To jednakże spowodowało, że na przepięknie ozdobionym serduszkami stole, pojawiły się pączki. Takie sobie towarzyskie „tłuste walentynki”.

Tym razem spotkanie poświęcone było dyskusji, między innymi na temat dalszej działalności. Dyrektor szkoły pragnie bowiem przypomnieć, że to same uczestniczki proponują działania i tematy spotkań, nikt im tego nie narzuca. Same panie decydują, co będą robić i kto poprowadzi zajęcia. I w tym cały urok spotkań. Panie zajmują się tym, co je interesuje. I tak następne spotkanie, już przedświąteczne, poświęcone będzie pisankom. Panie zrobią też mini wystawę pisanek ze swoich domowych zbiorów. Będzie z pewnością co oglądać. Będzie też okazja do poznania nowych technik zdobnictwa. Ale o tym potem.
Na spotkaniu walentynkowym na wszystkich czekała niespodzianka. Panie postanowiły zrobić małe prezenciki. Dzieci już na wstępie otrzymały lizaczki w kształcie serduszek. A potem miały możliwość pobawić się w sali przedszkolnej. Natomiast panie przygotowały losy. Przyniosły różne rzeczy, aby sprawić innym przyjemność. Losowanie zadecydowało, co komu przypadnie. Wśród upominków były domowe przetwory, np. przecier pomidorowy, miód z pasieki, serwetki, ale trafiły się też takie rzeczy jak: kosmetyczki, notesiki i własnoręcznie wykonane kwiaty w ozdobnych doniczkach oraz zawieszki ze sznureczków do okien czy nawet na ścianę. Wszystkie panie i dzieciaczki ucieszyły się z upominków. Spotkaniu towarzyszyła wystawka własnoręcznie wykonanych kwiatów ze sznurka i innych materiałów przygotowana przez p. Małgorzatę Weber.
Uczestniczki nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania. Zapraszamy wszystkich chętnych, mamy z córkami, synowe, babcie z wnuczętami. Jest okazja do „wyjścia z domu”, do rozmowy, zabawy i nauczenia się czegoś nowego, miłego spędzenia razem czasu.

 


 


 
« Wstecz