WYCIECZKA DO BISKUPINA

09.10.2016, 13:59, SP Boguszyn

Dnia 22.09.2016 roku klasy IV, V, VI pojechały na wycieczkę do Biskupina, by zobaczyć, jak dawniej wyglądało ludzkie życie. Widzieliśmy, jak radzili sobie z codziennymi czynnościami, takimi jak np. tkactwo, wyrabianie broni i oranie pola. Mieliśmy okazję oglądać pokazy walk i bitew.
Do Biskupina jechaliśmy 1,5 godziny i gdy wysiedliśmy, dostaliśmy plany grodu. Udaliśmy się do domów, w których tworzono: talizmany, rogi bitewne, tkano ubrania. Był także bursztyniarz. Można było przejść przez wał obronny, gdzie podczas obrony łucznicy strzelali z łuku.
Podczas prezentowanych walk Polacy wygrali trzy rundy, były później walki 2 vs 2, a zwycięzcy walczyli 1 vs 1. Jeden z Czechów dostał siekierką w głowę (nikt nie został ranny). Gdy walki się skończyły, poszliśmy do ,,mini zoo ", widzieliśmy kozy i owce. Obok kóz były też konie. Gdy mnie tylko zobaczyły, od razu wbiegły do stajni. Poszliśmy także do miejsca, gdzie był kowal i wytwarzał podkowę. Widzieliśmy, jak wypiekali placki w średniowieczu. Zobaczyliśmy, jak wyglądał kiedyś pług. Panowie pokazali nam, jak orali kiedyś pole. Krowy rasy proso ciągnęły radło. Ważyły one ponad tonę. Gdy wracaliśmy do autobusu, widzieliśmy, jak strzelano z łuku oraz kowala, który wytwarzał drugą podkowę, też małą.
Chciałbym jeszcze wrócić do Biskupina za rok. Bardzo mi się ta wycieczka podobała, moim kolegom też.

 

Marcin Roszyk  kl. V


FOTORELACJA

 

SPRAWOZDANIA Z WYCIECZKI DO BISKUPINA AUTORSTWA INNYCH NASZYCH UCZNIÓW:

 
« Wstecz